Serial Lie To Me


„Lie To Me” („Magia kłamstwa”) to amerykański serial kryminalny, którego premiera odbyła się w 2009 roku. Do tej pory wyemitowane zostały 3 sezony serialu.

Serial Lie To Me

„Lie To Me” („Magia kłamstwa”) to amerykański serial kryminalny, którego premiera odbyła się w 2009 roku. Do tej pory wyemitowane zostały 3 sezony serialu. Główni bohaterowie opierają swe działania na dziedzinie nauki opracowanej przez Paula Ekmana, który jest prekursorem w analizie wpływu emocji na ludzką mimikę tzw. Mikroekspresja. Serial opowiada o naukowcu behawioryście dr Calu Lightmanie, który jest ekspertem w dziedzinie wykrywania oszustw, a dokładniej kłamstw. Pomaga on FBI, policji, kancelariom prawniczym, korporacjom i osobom prywatnym.

Jego szczególne umiejętności są jednocześnie błogosławieństwem jak i przekleństwem, szczególnie jeśli chodzi o życie prywatne. Najbliższym współpracownikiem dr Lightmana jest bardzo utalentowana Pani psycholo dr Gillian Foster. Skupia się ona na ogólnym odbiorze danej osoby oraz stara się zrozumieć powody jej zachowań, dzięki czemu stanowi genialne uzupełnienie zwracającego uwagę na szczegóły dr Cala.

Eli Loker jest młodym mężczyzną, który wierzy w radykalną szczerość. Zawsze mówi to co ma na myśli, nawet jeśli jego słowa miałyby oburzyć lub zawstydzić rozmówcę. Z tego powodu niestety często wpada z tarapaty. Jedyną osobą, która nie jest przeszkolona w naukowym wykrywaniu kłamstw jest Ria Torres.

To młoda kobieta, którą cechuje wielka wrodzona intuicja. Serial w 2011 roku zdobył Kryształową Statuetkę w kategorii Ulubiona postać walcząca ze zbrodnią – Tim Roth i Ulubiony telewizyjny kryminał oraz w 2009 był nominowany do nagrody Emmy za najlepszą czołówkę.

Obsada: Tim Roth – Dr Cal Lightman Kelli Williams – Dr Gillian Foster Monica Raymund – Ria Torres Brendan Hines – Eli Loker Hayley McFarland – Emily Lightman